Korkunç şeyler yaptı. Zahradil, Jourová'yı Avrupalı komisyon üyelerinin en kötüsü olarak nitelendirdi

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Ayrıca MF DNES'e verdiği röportajda Zahradil, ANO'dan Vra Jourov'un neden Çek Cumhuriyeti'nin en kötü Avrupa Komisyonu üyesi olduğunu, Ukrayna'nın 10 yıl içinde ikinci kez Avrupa Birliği'ne girdiğini ve Avrupa federalist eğilimleri hakkında ne düşündüğünü anlatıyor.

Yirmi yıl önce Çek Cumhuriyeti Avrupa Birliği'ne katıldı. Birkaç ay sonra Avrupa Parlamentosu seçimlerini kazandınız ve o zamandan beri parlamentoda oturuyorsunuz. O zaman orada mıydın?
1 Mayıs'tan beri oradaydı, biz oraya atandık, daha sonra seçimlerle görevlerimiz onaylandı. Bir yandan coşku vardı, diğer yandan ODS adına konuşursam belli bir Avrupa şüpheciliğiyle oradaydık çünkü Vclav Klaus'tan eğitim almıştık. Hiçbir yanılsamaya kapılmadık. İzleyen herkes orada federalleşmeye yönelik uluslarüstü eğilimlerin mevcut olduğunu biliyordu. Biz de buna her zaman karşı çıktık.

Sayın Rakuan Bakanının çok aç olduğunu söyleyebilirim. Hükümetten nasıl bir yetki aldığını tam olarak bilmiyorum ama neredeyse yıllardır bu yetkiye sahip olduğunu söyleyebilirim. Eğer elinde olsaydı ve berbat etmeseydi. Muhtemelen dizginleri biraz daha sık tutmalıydım.

Bu özel bağlantıyı noktalayın iDNES Premium aboneliğiyle

Aptallık etme

Peşin ödeme

Aylık aboneliğe karşı Uette 178 K

Peşin ödeme

Aylık aboneliğe karşı Uette 446 K

Bugün katılın ve şunları edinin:

• iDNES.cz, Lidovky.cz ve Express.cz içeriğine sınırsız erişim
  • Tanınmış yazarlardan 50.000'den fazla premium bağlantı
  • Gazete ve dergilerimize online ve ücretsiz erişim